top of page

מכללת תל חי

מכללת תל חי

כיום, אנחנו מתרגשות לספר כי גרעין תל חי קם מחדש ופעיל החל משנת תשפ"א והלאה. בגרעין חברים כ15 פעילות ופעילים שמתרגשים להיות חלק מהעמותה ורתומים לתהליך ההקמה. במסגרת הפעילות בגרעין אנחנו נפגשים אחת לשלושה שבועות למפגשים שהם מהנים וגם מעשירים, נהנים מהרצאות חוץ ומאווירה משפחתית בגרעין.
ברמה האקטיביסטית חברי הגרעין לוקחים חלק בפרויקטים שונים שקשורים לעולם הרווחה וללימודי העבודה הסוציאלית, ושואפים להביא את בשורת שינוי המדיניות במקצוע לכל הסטודנטים של תל חי דרך הרצאות ופרויקטים משותפים. 
הגרעין מהווה מקום מפגש לסטודנטים משלושת השנים בחוג לעבודה סוציאלית בתל חי וכן מרחב בטוח ללמידה, התנסות ויצירת שיח משותף.

גרעין תל חי של עו"סים שינוי החל את דרכו בשנת 2010 סביב מאבק השכר של העובדים הסוציאליים. באותה עת הוא היווה כוח מניע ודוחף לפעילות של מאבק הע"וסים בצפון ויזם הפגנות ופעילויות נוספות לחיזוק העובדים והעובדות הסוציאליות במהלך השביתה.

במהלך 2012, לאחר הפוגה בפעילות, הפעילות של הגרעין התחדשה. זאת מתוך רצון לפעול לשינוי מדיניות בנושא החזרי נסיעות להכשרות המעשיות.

הפגישות של הגרעין התקיימו אחת לשבועיים ובהם התעדכנו בנעשה במטה הארצי של עו"סים שינוי ובצוותי העבודה המקומיים, התייעצו וחשבו על המשך הפעילות. בין הפעילויות שהתקיימו ניתן למנות את השתתפות במאבק להחזרי הנסיעות, שיפור הרב תרבותיות במסגרת לימודי העבודה הסוציאלית, הפגנות נגד התקציב, גיוס, הנעה והסברה לסטודנטים/ות.

לפרטים נוספים והצטרפות ניתן לפנות לרכזי הגרעין

   נועם מזרחי -  050-4001478

רחלי בדנאני -  052-5292924

f670394b-f7b9-4ec1-9821-e743b6bb3243.jpg

אוניברסיטת תל אביב

אונ' תל- אביב

:אנחנו פועלים ופועלות בשני מישורים

אקדמיה - קידום תכני לימודים והכשרה הנוגעים בעשייה קהילתית וחברתית רחבה, ובדגש על יצירת סטנדרט אחיד להכשרה המעשית.
תנאי העסקה - בדגש על למידת המציאות והקשיים היום בשטח, בעיקר בתחום העסקה לא ישירה וחלקיות המשרה.
הנגשת ידע - עיסוק בדברים שקורים בשטח ומעצבים את פני המקצוע, שאנחנו לא לומדים באקדמיה: הסכמי השכר, מוגנות, מאבקי העו"סיות בשנים האחרונות ועוד

בשנת תש"ף נעסוק בשני פרויקטים עיקריים: פרויקט הסטנדרטיזציה, שהחל בשנה שעברה ומטרתו לייצר סטנדרט אחיד של ההכשרה המעשית: מקום ההכשרה, שעות, אישורי היעדרויות, טיב ההדרכה, תכני ההכשרה וההדרכה וכו'.

המטרה היא ליישר קו בין ההכשרות בבית הספר שלנו, ובהמשך גם בין בית הספר שלנו לבתי ספר בכל הארץ, כך שההכשרה של העובדות

הסוציאליות לעתיד תהיה אחידה ככל שניתן

פרויקט שני שנתחיל השנה הוא הקלטת פודקאסט שיעסוק במקצוע העבודה הסוציאלית בישראל ומדיניות הרווחה  מטרתו להנגיש ידע לציבור הסטודנטים והסטודנטיות לעבודה סוציאלית ולציבור הרחב, בנושאים המעסיקים אותנו כסטודנטיות לעבודה סוציאלית אך גם כאזרחיות ואזרחים במדינת ישראל: תקציבי הרווחה, הפרטה ורגולציה, תפקידי העבודה הסוציאלית ועוד.

הפודאקסט ישמש גם ככלי הסברתי, במטרה לשנות ולשפר את תדמית העו"סיות, שהתקשורת מציגה לעתים באור שלילי.

בנוסף, הגרעין מוציא אחת לחודש ניוזלטר שמעדכן על פעילות הגרעין והעמותה בכלל, במטרה לחבר את קהילת בית הספר- סטודנטים, סטודנטיות וסגל- לעשייה שלנו.

לפרטים נוספים והצטרפות ניתן לפנות לרכזות הגרעין

טליה גולדבלט - 055-9725369

1.jpeg

גרעין תל אביב הוא גרעין בעל היסטוריה רבת שנים.

בעברו פעל הגרעין:

-הפקת הפנינג פתיחת שנה עם הרצאה של דפני ליף והוצאת המגזין "מגזינעו"ס"

-גיוס סטודנטים.ות להפגנה נגד הסכמי השכר, בדצמבר 2015, בימים שלפני חתימת הסכמי השכר הין ההסתדרות למשרד האוצר. ההסכם שנחתם היטיב באופן מספק עם העובדים והעובדות הסוציאליים.

-

3. למידה נרחבת במהלך ישיבות הגרעין וביניהן, תוך התייעצות עם מרצה שליוותה אותנו לאורך הסמסטר ד"ר ליה לוין, ועם סמנכ"ל עמותת ידיד רן מלמד. כמו כן לאורך השנה שיתפנו פעולה עם ארגון "כח לעובדים" בקמפוס, ועם פעולותיהם להעסקה ישירה של עובדות הניקיון בקמפוס.

4. אירגון מפגן מחאה והסברה בנושא האלימות המופעלת כלפי עובדים סוציאלים ודרישה ממשרד הרווחה לפעול בנושא! הצטלמנו עם סטודנטים וסגל, ויחד כתבנו ושלחנו לשר הרווחה כ-100 מכתבים בדרישה להגן על העובדים הסוציאליים ולשפר את שירותי הרווחה.

5. המשך קידום תכני לימודים והכשרה הנוגעים בעשייה קהילתית וחברתית רחבה. גיבשנו נייר עמדה מנומק בנושא, אספנו נתונים בעזרת סקר שעבר בשלושת השנים בתואר, והצגנו את הדרישה להרחבת העיסוק בפרקטיקה לשינוי מדיניות והכשרה מעבר לרמת הפרט בבית הספר. נפגשנו לשם כך עם מספר רב של חברי סגל, כולל ראש התואר הראשון וראש בית הספר.

6. עוד השנה, הגרעין לוקח חלק ביום המסכם של בית הספר סביב הנושא של גיבוש קהילה וירטואלית של שינוי במרחב האינטרנטי. במהלך היום עו"סים שינוי יציגו באופן אינטראקטיבי את המטרות שעומדות לנגד עינינו ואת היופי והפשטות שבהתארגנות חברתית למען שינוי.

 

מזה כארבע שנים הגרעין פועל הן בתוך הקמפוס והן מחוצה לו, במטרה לחזק את הקשר בין המסגרת הלימודים לבין העבודה בשטח באמצעות השפעה על תכני הלימודים וההכשרה ועל ההשפעה על עולם התעסוקה.

בשנת תש"ף הגרעין מונה כ-10 פעילות ואנחנו מתקשרות דרך העברת קבוצת הוואטסאפ ותפוצת המייל. פעילות הגרעין והרכזות נפגשות אחת לחודש וצוותי הפרויקטים נפגשים בנפרד אחת לשבועיים.

2.jpeg

אוניברסיטת בן- גוריון

אונ' בן- גוריון


 

בשנת תש"ף הגרעין מנה כ-20 פעילים.ות והיה הגרעין הגדול ביותר בעמותה.

מטרות וערכים העומדים במרכז הגרעין:
1.    יצירת פלטפורמה שתאפשר קשר בין הפונים לעו"סים, תוך שימת דגש על מאבק משותף מול הגורמים המדיניים שיוביל לשיפור מצב הרווחה בארץ. 
2.    שיפור תדמית ומעמד המקצוע באמצעות פעילויות הסברתיות בקרב הסטודנטיות.ים וכלל האוכלוסייה .
3.    מאבק באלימות כלפי עובדות ועובדים סוציאליים.
4.    קידום הפרופסיה ובחינת מותאמות התכנים האקדמיים וההכשרות המעשיות לנעשה בשטח.
5.    קיום פעילויות המחברות בין שלושת השנתונים במחלקה לעבודה סוציאלית.
6.    אירועי התרמה ערכיים ומהנים.

7. גרעין בן גוריון יהווה חלק מרכזי מהכנסות העמותה.

לפרטים נוספים והצטרפות ניתן לפנות לרכזות הגרעין

עומר וייס- 0547570214

מאיה חג'ג'- 0547709833

גרעין בן גוריון פועל מאז הקמת העמותה, מזה כעשור.

לאורך השנים 3 פעילים הגיעו לתפקיד יושב ראש העמותה.

הגרעין פועל לאורך השנים בשיתופי פעולה עם גורמים ארציים ומקומיים כמו איגוד העובדים הסוציאליים, "עתידנו", המחלקה לעבודה סוציאלית בבן גוריון, האגודה הסטודנטיאלית, תכנית סל"ע (סטודנטים למען עובדים), הפורום למאבק בעוני, תכנית 2050, מסל"ן, כוח לעובדים ועוד.
העשייה מול הגורמים השונים נעשית תוך חלוקה לצוותים שנתיים, פרויקטים ותחומי אחריות שונים.

לאורך שנות הפעילות פעלנו בתחומי האקדמיה וההכשרות המעשיות, החזרי הנסיעות, מעורבות חברתית, תדמית המקצוע, חיבור האקדמיה לשטח ועוד.

 

בשנת תשע"ט היו מספר אירועים:
- קיום פאנל בנושא שותפויות בתוך מאבקים חברתיים בדגש על מאבק העובדות.ים הסוציאליים. נכחו בפאנל יו"ר האיגוד ענבל חרמוני, הפורום למאבק בעוני, נציגי חסות הנוער ופרופ' מיכל קרומר-נבו.
- הרצאה בבר מקומי בנושא המאבק למען דיור ציבורי של אם חד הורית, פונה מהרווחה בנושא המאבק למען דיור ציבורי.
- הפצת סרטון וידיאו (שהפך לויראלי) בשיתוף המחלקה לעבודה סוציאלית בבן גוריון להעלאת מודעות לאלימות כנגד עובדים.ות סוציאליים.ות.
- פרויקט חיבור ויצירת שיתוף פעולה בין הפונים לבין העו"סים.
- הפצת דף הסברה המגייס פונים.ות למאבק על תנאי המקצוע.

מכללת ספיר - לא פעיל

מכללת ספיר

  כיום אין גרעין במכללת ספיר

במידה ואת/ה מתעניין/ת בפתיחת גרעין ניתן ליצור קשר עם רכזות פעילות השטח-

דניאל - 054-5990444

הילה - 050-8684709

גרעין ספיר של עו"סים שינוי החל את פעילותו לראשונה במחאות בשנת 2013. הגרעין לקח חלק בפעילות הארצית ובשנתיים האחרונות עסק בנושאים שונים. בשנה"ל 2014-2015 עסקנו בהחזרי הוצאות נסיעה להכשרות המעשיות כחלק מפרויקט ארצי, עסקנו בתנאי העסקת עובדות הקבלן במכללה וכן בעבודה סוציאלית. בנוסף פעלנו למען רב תרבותיות (שוני תרבותי) במסגרת לימודי העבודה הסוציאלית.  
בשנה"ל 2015-2016 המשכנו עם הפרויקט בנושא עבודה סוציאלית ושוני תרבותי וקידמנו הסברה ע"י מרצי חוץ שפועלים בתחומים השונים. לקראת חתימת הסכמי השכר ערכנו הסברות לסטודנטים ויצאנו להפגנה שנערכה בנושא. במקביל, החל תהליך מקומי בנושא שינוי תכנית הלימודים בספיר לאוריינטציה פחות פרטנית ויותר קהילתית.

מכללת עמק יזרעאל- לא פעיל

מכללת עמק יזרעאל

גרעין עמק יזרעאל הוקם בשנת הלימודים תשע"ח.

במסגרת פעילותו גייס הגרעין פעילים וקיים כנס בנושא השכר, בצירוף הרצאות של דיקן המכללה ונציגת איגוד העו"ס. בנוסף, רכזי הגרעין התראיינו לתחנת הרדיו של המכללה במטרה להעלות את המודעות לקיומה של העמותה ולהציף את מטרותיה. 

        כיום אין גרעין במכללת עמק יזרעאל.

במידה ואת/ה מתעניין/ת בפתיחת גרעין ניתן ליצור קשר עם רכזות פעילות השטח-

דניאל - 054-5990444

הילה - 050-8684709

האוניברסיטה העברית- לא פעיל

האוניברסיטה העברית

 כיום אין גרעין באוניברסיטה העברית.

במידה ואת/ה מתעניין/ת בפתיחת גרעין ניתן ליצור קשר עם רכזות פעילות השטח-

דניאל - 054-5990444

הילה - 050-8684709

גרעין האוניברסיטה העברית החל את פעילותו לראשונה בשנת הלימודים תשע"ח. בהמשך הוכר על ידי האוניברסיטה כתא של האגודה וקיבל תקצוב לפעילותיו השוטפות.

 

בשנת תשע"ט עסקנו בפרויקטים שמטרתם להנגיש את תחום העבודה הסוציאלית לסטודנטים וסטודנטיות ולדבר על תדמית המקצוע למען שינוי חברתי. בין היתר הוצאנו עיתון מקוון והפקנו סרטון 'סליחה על השאלה' בו הופנו שאלות לסטודנטים.ות לעבודה סוציאלית.

מטרות הגרעין:

1. הגרעין יהווה במה ומקום למפגש שמאפשר שיח מעמיק בין סטודנטים וסטודנטיות לעבודה סוציאלית, בתכנים הקשורים למקצוע ולנושאים חברתיים אקטואליים בוערים.

2. הפעילות הגרעינית תעסוק בקשר בין העשייה המקצועית בשטח לבין האקדמיה.

3. הגרעין יעסוק בלמידה על תנאי ההעסקה וזכויות של עובדים סוציאליים על מנת לקבל כלים והבנה רחבה יותר לגבי עתידנו המקצועי.

4. הגרעין יהווה מקום מפגש חברתי וכיפי!

5. ייצור קואליציה רחבה של שיתופי פעולה עם גורמים שונים באוניברסיטה ומחוצה לה, על מנת ליצור פלטפורמה לעשייה חברתית ואקטיביזם בחוג לעבודה סוציאלית.

6. הפעילות הגרעינית תקיים את המטרות הנ"ל דרך פרויקטים מעשיים שיבוצעו תוך חשיבה משותפת של חברי הגרעין. 

אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה- לא פעיל

גרעין חיפה החל את פעילותו בשנת 2010 עם התחלת מאבק השכר של העובדים סוציאליים שהתרחש באותה שנה.

במהלך השנתיים שלאחר מכן, ניהל הגרעין מאבק מול האוניברסיטה סביב החזרי הנסיעות של הסטודנטים בהכשרה מעשית, מאבק שנחל הצלחה רבה.
ב2018 חזר הגרעין לפעילות לאחר הדממה של כמה שנים.

מאז תחילת 2019 ועד היום עורך הגרעין מחקר בנושא ההגבלה הנהוגה בלשכות הרווחה בחיפה של 60 תיקי פונים לעו"ס משפחה במשרה מלאה. המחקר בודק את יעילות ההגבלה, מה הן היתרונות של שיטה זו ומה המחירים הנובעים ממנה.

בנוסף, הגרעין עוסק בתדמית העובדת הסוציאלית בחברה ובהפצת העמותה לעוד מוסדות לימוד בארץ. 

כיום אין גרעין באוניברסיטת חיפה

במידה ואת/ה מתעניין/ת בפתיחת גרעין ניתן ליצור קשר עם רכזות פעילות השטח-

דניאל - 054-5990444

הילה - 050-8684709

אוניברסיטת אריאל - לא פעיל

אוניברסיטת אריאל

כיום אין גרעין באוניברסיטת אריאל

במידה ואת/ה מתעניין/ת בפתיחת גרעין ניתן ליצור קשר עם רכזות פעילות השטח-

דניאל - 054-5990444

הילה - 050-8684709

bottom of page